Триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Вона проводиться щороку з 25 листопада по 10 грудня, щоб привернути увагу до проблеми насильства в суспільстві та закликати кожного з нас не залишатися осторонь.
Насильство – це не лише про завдані побої. Воно включає десятки форм насильницької поведінки. У всіх різновидів насильства є спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над ним/нею, керування його/її рішеннями та діями.
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», виділяють чотири види насильства: фізичне, психологічне, економічне та сексуальне.
Працівники профільних служб та відділів Слов’янської міської військової адміністрації постійно проводять різноманітні заходи для підвищення обізнаності населення щодо домашнього насильства, булінгу та інших форм жорстокого поводження. Особлива увага приділяється захисту прав найуразливіших груп – жінок, дітей та людей похилого віку.
Домашнє насильство не має ані соціальних, ані національних меж. Воно може трапитися будь з ким. Людину, яка вчиняє насильство, не треба жаліти або виправдовувати, адже будь-яку ситуацію можна вирішити мирним способом. Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання. Існує ризик того, що вони повторять приклад батьків у дорослому житті. Діти, не маючи життєвого досвіду, переймають від батьків моделі і манери поведінки, вважаючи їх за правильні. Дорослішаючи, діти можуть вважати: якщо тато б’є маму або мене, то і я так можу (вдарити однокласницю чи однокласника).
У разі виникнення проблем, пов’язаних із домашнім або гендерно зумовленим насильством, не варто залишатися наодинці зі своєю бідою. Слід звернутися до правоохоронних органів за телефоном 102.
Ще одним важливим ресурсом є урядова гаряча лінія з питань протидії домашньому насильству, яка доступна за номером 1549.
Міжнародна акція «16 Днів Проти Насильства» — це нагадування, що насильство не має виправдань. Змінюючи ставлення до цієї проблеми у суспільстві, ми створюємо більш безпечний світ для кожного.
Зупинимо насильство разом!
Детальніше про те, як протидіяти насильству та куди звертатись за допомогою, можна дізнатись на сайті Слов’янської міської військової адміністрації https://slv.gov.ua/protidiya-nasilstvu-10-28-04-27-11-2024/