Паління Е-сигарет та ТВЕНів: у чому загроза

Дата: 29.08.2024 14:27
Кількість переглядів: 23

Електронна сигарета (Е-сигарета) - виріб, який може бути використаний для вдихання аерозолів (парів), що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин (електронні сигарети можуть бути одноразовими або багаторазовими).

ТВЕНи розшифровуються як тютюнові вироби для електричного нагрівання. Минуло лише кілька років, а вони заполонили ринок та мають великий попит серед населення, особливо серед молоді.

Чи дійсно Е-сигарети та ТВЕНи  безпечні Розглянемо наступні ОМАНЛИВІ твердження про Е-сигарети та ТВЕНи:

  • Тютюнові вироби, які підігрівають тютюн, допомагають курцям кинути палити.
  • Вживання ТВЕНів менш шкідливе, ніж куріння звичайних сигарет.
  • Дим від ТВЕНів не такий шкідливий (за даними експертів ВООЗ, нині немає жодних науково обґрунтованих доказів того, що тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи) безпечніші, ніж звичайні сигарети та сигарели).

У чому ж небезпека Е-сигарети та ТВЕНів 
Впливають на роботу серцево-судинної системи: збільшується частота серцевих скорочень, підвищується артеріальний тиск і в цілому виникають серцево-судинні зміни.

Речовина, що міститься в електронних сигаретах, а саме пропіленгліколь, має канцерогенний вплив (при нагріванні він перетворюється на пропіленоксид, що сприяє переродженню (мутації) здорових клітин у злоякісні (ракові).

Пара, яка утворюється під час куріння електронних пристроїв, не є суто водяною, а це є аерозоль із домішками ароматизаторів і токсичних речовин (метали нікелю та свинцю, вплив яких здатний призвести до захворювань нервової, серцево-судинної та дихальної систем; формальдегіди у складі сумішей впливають на центральну нервову систему, сприяють зміні функцій мозку, що може призводити до погіршення пам’яті, здатності до навчання, різких змін настрою тощо. Потрапляючи до легенів, мікрочастинки аерозолю подразнюють тканини та порушують роботу клітин, що надалі може призвести до виникнення астми, запалень у легенях, обструктивного бронхіту. Також, пара від електронних пристроїв призводить до подразнення слизових оболонок горла і слизових ротової порожнини. 

Електронні  сигарети, як  і звичайні, провокують залежність. Нікотин у сумішах представлений у вигляді солі бензойної кислоти, яка пришвидшує всмоктування нікотину. Хоча є і безнікотинові суміші, але треба розуміти, що залежність може виникати не лише від нікотину. Так як під час куріння людина може отримувати певне задоволення від процесу, бо відбувається викид дофаміну — гормону щастя. Вважаючи, що електронні сигарети чи ТВЕНи є нешкідливими, людина починає частіше їх використовувати, що веде до психологічної залежності та збільшення споживання.

Електронні пристрої для куріння є небезпечними і через високі температури: система дозволяє нагрівати ці вироби до температури 250–300 °С, тому є великий ризик отримати опіки дихальних шляхів, також вплив гарячих парів веде до запалення ясен (пародонтозу). 

Батареї електронних сигарет можуть перегрітися і вибухнути, так як доволі часто при виробництві цих пристроїв використовується дешева і неякісна сировина.

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області вкотре нагадує, що безпечного паління не існує! Бережіть себе та свої близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора