До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють управління багатоквартирними будинками

Дата: 24.12.2021 08:28
Кількість переглядів: 50

Доводимо до відома норми законодавства у сфері благоустрою щодо вжиття заходів з попередження травмування громадян у зимовий період при здійснені управління багатоквартирними будинками.

Відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів” від 6 вересня 2005 року №2807-IV із змінами, суб'єкти у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані:

  • утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;

  • утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об'єкти благоустрою (їх частини).

Також згідно ст.34 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” щодо виконання вимог при утриманні територій у відповідності до Типових правил благоустрою території населеного пункту затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 №310, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2017 за № 1529/31397, повідомляємо наступне.

З метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій багатоквартирних будинків у належному санітарному стані, необхідно здійснювати прибирання снігу. З ціллю боротьби з ожеледицею, обробляти об’єкти благоустрою технологічними матеріалами (піскосоляною сумішшю та іншими дозволеними для цієї мети матеріалами).

Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

  • мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;

  • прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;

  • негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо;

  • огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах.

Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за № 927/11207, та ДБН 360-92** “Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень”.

Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо додержуватися законодавства у сфері благоустрою при управлінні багатоквартирними будинками.


« повернутися

Код для вставки на сайт